روستا گردی

روستا گردی

در اطراف آران و بیدگل و کاشان روستاهای بسیار زیبایی وجود دارد که هنوز فضاهای سنتی و بومی آنها حفظ شده و برای علاقمندان به گردشگری در این حوزه بسیار جذاب و دیدنی خواهند بود. در زیر به چند نمونه از این روستاها اشاره می شود.

 • روستای قزاآن :

  روستایی از توابع بخش قمصر بوده که به علت کوهستانی بودن و دارا بودن رودخانه دائمی و باغات پردرخت و ارتفاع بالایی که دارد، آب و هوایی خنک و مطبوع داشته و از این رو جزو جاذبه‌های گردشگری کاشان قرار گرفته است. قله گرگش با ارتفاع ۳۵۸۸ متر از سطح دریا در انتهای غربی روستا قرار دارد و در برخی نقاط حتی در تابستان دارای برف است ، این قله نیز از مقاصد زیبای طبیعت گردی و به خصوص کوهنوردی منطقه محسوب می شود.

 • روستای علی آباد:

  روستای هدف گردشگری علی آباد از مناطق دیدنی ، با خانه های تاریخی متعدد در بخش کویرات آران و بیدگل محسوب می شود . این روستا بافت کویری خود را حفظ نموده و نمونه ای زیبا در معماری و کشاورزی و حفظ سنت های حوزه کویر می باشد.

 • روستای نشلج :

  این روستا از زیباترین و بزرگترین روستاها در منطقه کاشان بوده و در نزدیکی نیاسر واقع شده است. آب هوای آن کوهستانی و معتدل بوده و مقصد مناسبی جهت طبیعت گردی ، بوم گردی و کوهنوردی محسوب می شود.

 • روستاهای مرق و سادیان :

  این دو روستای نزدیک به هم با طبیعت بکر و خانه های کاهگلی در راه راوند به نیاسر واقع شده اند. روستای مرق در دامنه کوه‌های سر به فلک کشیده کرکس قرار دارد، منطقه‌ای بکر، زیبا و کوهستانی با مردمانی که بیشترآنها کشاورز و کارگر بوده و به شغل دامداری وکشاورزی وباغداری مشغول هستند. دراین روستا علاوه بر طبیعت بسیاردیدنی و مناظر دلنواز ، بقعه حکیم وادیب باباافضل الدین مرقی کاشانی نیز وجود دارد ، که از بناهای عهد مغول می باشد .

 • برزک :

  از شهرهای تابعه کاشان است که بیشتر بافت روستایی خود را حفظ نموده است ، این منطقه دارای آب‌وهوایی معتدل در بهار و تابستان است، و در زمستان نیز هوای سردی دارد. برزک بیشترین سهم در تولید گل را در منطقه کاشان دارد و با داشتن کارخانه‌های صنعتی و کارگاههای سنتی گلاب‌ گیری سهم قابل ‌توجهی از گلاب منطقه ی کاشان را نیز داراست.گفتنی است به علت کوهستانی بودن منطقه برزک، تا پایان خرداد ماه هر سال نیز گلستانهای گل محمدی فعال بوده و بوته ها دارای گل می باشند. جاذبه های تاریخی و طبیعی بسیاری مانند تپه و غار تاریخی برزک ، آسیاب ها ، آب انبارها و حمام های تاریخی و همچنین موزه مردم شناسی برزک به همراه جاذبه کوهنوردی در ارتفاعات تفرجگاه چشمه احمد آباد ، برزک را به هدف گردشگری مناسبی مبدل نموده است.

آدرس

کاشان - آران و بیدگل میدان امام خمینی (ره) خیابان سید الشهدا (ع)
نینوا ششم خانه تاریخی بنی طبا

تلفن

۰۹۱۲۶۰۱۱۵۲۸ | ۰۹۱۰۹۸۰۲۲۵۶

ایمیل

safa.historicalhouse@gmail.com
info@safahouse.ir

خانه صفا 2016 | اطلاعات محفوظ می باشد